OŚWIADCZENIE

Dostęp do treści zamieszczonych na stronie dla profesjonalistów możliwy jest dla osób uprawnionych zajmujących się ochroną zdrowia lub uprawnionych do wystawiania recept lub zajmujących się obrotem produktami leczniczymi.

Sanprobi Uro-Run 2021 – biegniemy już 18 września!

27.08.2021

Po roku przerwy wraca do Parku Kasprowicza w Szczecinie bieg Sanprobi Uro-Run. Już 18 września odbędzie się 5. edycja tego wydarzenia. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią w biegu będzie mogło wziąć udział tylko 200 osób. Warto więc jak najszybciej zapisać się na zawody!

Sanprobi Uro-Run zgodnie z tradycją otworzy Europejski Tydzień Urologii. Przesłanie imprezy za każdym razem jest to samo: zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wczesnych objawów, sposobów wykrywania i badań przesiewowych w kierunku najczęstszych chorób układu moczowego. Są nimi rak prostaty u mężczyzn (najczęściej wykrywany nowotwór u Polaków!) i nowotwory pęcherza moczowego i nerek u kobiet. Szybka diagnoza oznacza skuteczne leczenie i powrót do zdrowia, dlatego do profilaktyki gorąco zachęcają lekarze urolodzy z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.
Akcję wspiera zarówno szpital na Pomorzanach, a szczególnie pomysłodawca biegu: prof. Marcin Słojewski, jak i firma Sanprobi, producent celowanych probiotyków (w tym dla sportowców), która od lat popularyzuje zdrowy i aktywny tryb życia.

Impreza składa się z dwóch części: bieg o godz. 11.00 i nordic walking o godz. 12.00 – w obu wersjach do pokonania jest dystans 5 kilometrów (to 2 pętle trasy po Parku Kasprowicza). W tym samym czasie na Jasnych Błoniach będzie trwał festyn rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci. W wydarzeniu będą również uczestniczyły gwiazdy sportu m.in. szczecińska triatlonistka Gosia Otworowska. Trzy lata temu w słusznym celu biegło lub maszerowało pół tysiąca osób. Niestety w tym roku będzie to niemożliwe, ponieważ ilość miejsc jest mocno ograniczona. Z tego powodu, mimo iż zgłoszenia przyjmowane są do 16 września, warto jak najszybciej dokonać rejestracji przez stronę: https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/Sanprobi-Uro-Run.

Organizatorami wydarzenia są Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK-2 w Szczecinie, Ruchowa Akademia Zdrowia, Stowarzyszenie Uro-Vita, PROtiming oraz firma Sanprobi.

 

Strona używa cookies Dowiedź się więcej