Małymi krokami zbliża się 13. SANPROBI Bieg Kobiet. 16 listopada ruszyły zapisy i – jak zwykle – nie zabrakło „skowronków”, które tuż po otwarciu rejestracji wpisały się na listę (w ciągu 24 godzin prawie 200 osób!). Bieg odbędzie się 12 marca 2023 roku na Jasnych Błoniach w Szczecinie – choć wydaje się, że zostało sporo czasu, zarezerwujcie sobie miejsce już teraz – nie dość, że będzie taniej, to gwarantujemy koszulkę z emblematami wydarzenia. Warto – grafikę na koszulkę przygotowuje rysownik i satyryk Henryk Sawka.

Trzynastka pełna kolorów

SANPROBI Bieg Kobiet wystartuje po raz trzynasty, a jak śpiewali Czerwono-Czarni „trzynastego wszystko zdarzyć się może, świat w różowym kolorze”. Zespół nie wierzył w pecha, a i dla nas trzynastka ma „szczęśliwe” konotacje i wiele barw – a właściwie 7 kolorów SANPROBI. Już po raz drugi wydarzeniu będzie patronować akcja „Wybierz swój kolor”. 12 marca nie tylko rozruszamy Jasne Błonia, ale je pokolorujemy. Grupa ekspertów – dietetyków i reprezentantów medycznych – pomoże Wam profesjonalnie dobrać kolor spośród 8 probiotyków SANPROBI. W ten sposób dowiecie się, który probiotyk najlepiej pasuje do Waszych obecnych potrzeb.

Celem biegu jest świętowanie Dnia Kobiet w aktywny sposób, na biegowo i z kijkami do Nordic Walkingu. Do pokonania jest 5 kilometrów. Panie cenią w tej imprezie atmosferę, która nie jest dostępna podczas innego wydarzenia sportowego. Co roku z zachwytem obserwujemy kreatywność w doborze strojów i nakryć głów. I w tym roku na to liczymy! Panie, które chcą nie tylko wspólnie się przebrać, ale i biec, mogą zarejestrować się jako grupa. Nowością przyszłorocznego wydarzenia jest możliwość startu grup – minimum 5-osobowych. Może będą i 13-osobowe? Wiadomo – w grupie raźniej i… weselej! Do tego to kolejna szansa na zdobycie nagrody.

Poznajcie zieloną Plantusię!

Bieg skierowany jest do Pań w każdym wieku. Tradycyjnie odbędzie się również Mini SANPROBI Bieg Kobiet, do którego zapraszamy dziewczynki w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci poniżej 6. roku życia będą miały do pokonania 200 metrów, 1000 metrów czeka z kolei na dziewczynki pomiędzy 7. a 11. rokiem życia. Patronem minibiegu będzie Plantusia – dobra i „zielona” bakteria probiotyczna, która wspiera mikrobiotę dzieci, uzupełniając ją o szczep L. plantarum 299v.

Chociaż wydarzenie jest skierowane do kobiet, to na atrakcjach towarzyszących biegowi skorzystają wszyscy członkowie rodziny. Panowie będą mogli kibicować paniom, a dzieci skorzystać ze strefy rozrywki i edukacji, w której będą dmuchane place zabaw, pokazy szczudlarzy, malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych czy budowanie konstrukcji z kolorowych rurek. To potwierdza, że w tym wydarzeniu nie chodzi o wygraną, ale przede wszystkim o dobrą zabawę.