Wyobraźcie sobie, że się zmniejszacie, trafiacie do wnętrza ludzkiego ciała (konkretnie do jelit!) i możecie porozmawiać z jego mieszkańcami. Niesamowite, prawda? Taką naukową przygodę przeżył docent Pigwa, który na co dzień kieruje Mikrobiologicznym Laboratorium Pana Kleksa!

O co właściwie chodzi? O najnowszy spektakl Teatru Kompania Marzeń, który miał swoją premierę na szczecińskiej Scenie Antygrawitacji w niedzielę 5 maja 2024 r.

Co, kto i dla kogo?

Przedstawienie „Mikroświaty” skierowane jest do dzieci w wieku 7-12 lat i pozwala im odkryć wiele ciekawostek związanych z funkcjonowaniem ludzkiego ciała i działaniem bakterii jelitowych. A wszystko to jest podane w humorystyczny, lekkostrawny 😉 sposób.

W rolach głównych wystąpili Magdalena Gardas-Wasilewska, Karolina Sabat oraz Jakub Henke – który był też autorem scenariusza. Merytorycznego wsparcia przy jego tworzeniu, udzieliła dr n. biol. Joanna Śliwa-Dominiak – kierowniczka Laboratorium Kontroli Jakości i Laboratorium Mikrobiologii w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym. Warto posłuchać, co sami twórcy i twórczynie mówią o swoim spektaklu: https://szczecin.tvp.pl/77370412/mikroswiaty-w-antygrawitacji-nowy-spektakl

SANPROBI, w ramach akcji „Wspieramy kulturę, nie tylko bakteryjną”, miało zaszczyt być partnerem tego wydarzenia.

Z pewnych źródeł wiemy, że bilety na premierę  „Mikroświatów” rozeszły się w błyskawicznym tempie.  Kolejna szansa na obejrzenie spektaklu już  9 czerwca. Bilety można kupić na stronie: https://www.biletomat.pl/bilety/mikroswiaty-szczecin-31384/

Przeczytaj więcej