OŚWIADCZENIE

Dostęp do treści zamieszczonych na stronie dla profesjonalistów możliwy jest dla osób uprawnionych zajmujących się ochroną zdrowia lub uprawnionych do wystawiania recept lub zajmujących się obrotem produktami leczniczymi.

Mistrz Polski w maratonie poleca Sanprobi Active & Sport

Artur Kozłowski Sanprobi

Twoją koronną konkurencją jest maraton. Jaki wpływ na Twój organizm mają probiotyki podczas tak ekstremalnego wysiłku jakim jest przebiegnięcie tego morderczego dystansu?

Kluczem dla dobrego występu w maratonie i innych biegach długodystansowych jest odpowiednie przygotowanie się do niego. Na te przygotowania składają się często długie, bardzo obciążające organizm treningi, z którymi wielokrotnie nasz organizm sam sobie nie poradzi. I tu nasze zadanie, żeby pomóc mu optymalnie wykorzystać nasze „moce przerobowe”. Podstawą jest tu oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, która zapewni dostarczenie właściwych składników odżywczych, z których potem będziemy czerpali energię. Tyle tylko, że aby te składniki były wchłonięte przez organizm w odpowiedni sposób należy dbać o wzmocnienie bariery jelitowej, a to jest główne zadanie probiotyów. Wówczas nasz przewód pokarmowy wyłapie te elementy, które są nam potrzebne, a pozbędzie się tych zbędnych. W przeciwnym wypadku duża część ważnych mikro- i makroelementów się po prostu zmarnuje.

Czyli poczułeś na sobie działanie probiotyków?

Zdecydowanie tak. Utarło się, że probiotyki stosuje się jedynie w antybiotykoterapii, jako osłonę dla naszego organizmu. Nie jest to prawda, bo stosowanie probiotyków może mieć dużo szersze działanie. Szczególnie u ludzi aktywnych, którzy są wielokrotnie bardziej narażeni na problemy pokarmowe. Początkowo może z dystansem podchodziłem do tego tematu, jednak już po kilku dniach stosowania odczuwalna była różnica. Oczywiście dla pełnego działania probiotyku należy go stosować co najmniej 4 tygodnie, wówczas każdy może się przekonać o jego pozytywnym działaniu.

Jak długo stosujesz Sanprobi Active&Sport?

Pierwszy raz stosowałem Sanprobi Active&Sport w przygotowaniach do olimpijskiego maratonu i od razu widać było gołym okiem różnicę między przygotowaniami do poprzednich maratonów, gdzie problemy z przewodem pokarmowym były czymś z czym musiałem sobie radzić na różne sposoby. Teraz przygotowania przebiegły znacznie spokojniej i do Rio de Janeiro mogłem jechać optymalnie przygotowany. W tym przypadku probiotyki zadziałały podwójnie, ponieważ produkt ten przypisał mi lekarz medycyny podróży, zalecając przygotowanie w ten sposób przewodu pokarmowego do zmiany klimatu. Wiadomo było, że w Brazylii warunki żywieniowe i bytowe będą diametralnie różne, stąd należało się odpowiednio przygotować, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepotrzebnych problemów pokarmowych.

Dlaczego akurat Sanprobi Active&Sport?

Probiotyki Sanprobi Active&Sport są jedynymi na polskim rynku dedykowanymi dla osób aktywnych fizycznie. Wiadomo, że wraz ze wzrostem intensywności obciążeń treningowych ryzyko wystąpienia problemów z przewodem pokarmowym rośnie i wówczas należy działać w optymalny sposób, a tak właśnie działają probiotyki dedykowane dla sportowców. Do tego Sanprobi Active&Sport dostarczają codziennie stałą dawkę probiotyku i są bezpieczne dla naszego organizmu bez obaw o wystąpienie skutków ubocznych, co potwierdza wiele badań naukowych.

 

Artur Kozłowski

 

Artur Kozłowski – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dwukrotny drużynowy medalista Mistrzostw Europy w biegach przełajowych. Jedyny Polak, który zwyciężył Orlen Warsaw Marathon, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski na dystansach 5km, 10km, półmaratonu oraz maratonu. Uczestnik największych biegów na świecie - Berlin Halfmarathon, Eindhoven Marathon, Houston Marathon i wielu innych. Biega już ponad 16 lat, każdego roku przebiegając ponad 6000 kilometrów.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej