OŚWIADCZENIE

Dostęp do treści zamieszczonych na stronie dla profesjonalistów możliwy jest dla osób uprawnionych zajmujących się ochroną zdrowia lub uprawnionych do wystawiania recept lub zajmujących się obrotem produktami leczniczymi.

Famaceuci stawiają na Sanprobi!

13.10.2020

Seria probiotyków Sanprobi zdobyła tytuł Produktu Roku 2020 w kategorii Preparatów probiotycznych dla dorosłych. Już trzeci rok z rzędu nasze probiotyki zajęły pierwsze miejsce w plebiscycie organizowanym przez „Świat Farmacji”. Uczestnikami ankiety byli farmaceuci, którzy docenili produkty Sanprobi m.in. za poprawę pracy układu pokarmowego i wsparcie mikrobioty jelitowej, zapewniające szczelność bariery jelitowej oraz dobrą odpowiedź immunologiczną.

„Świat Farmacji” zwrócił uwagę na to, że wśród naszych propozycji jest aż siedem produktów z probiotykami i jeden, który zawiera prebiotyki, czyli substancje wspomagające namnażanie się bakterii probiotycznych. Ważną kwestią stało się również ustalenie, co można nazwać probiotykiem. I tak, za probiotyki uznano mikroorganizmy, które:

• umiejętnie kolonizują przewód pokarmowy człowieka;
• posiadają zdolność przylegania do komórek nabłonka jelitowego;
• pozostają żywe w obecności żółci i soku żołądkowego;
• działają antagonistycznie wobec bakterii patogennych;
• nie wytwarzają toksycznych produktów metabolizmu;
• zostały wyizolowane z organizmu człowieka.

My przypominamy, że działanie probiotyków jest szczepozależne, dlatego nie wystarczy, aby na opakowaniu produktu probiotycznego pojawił się rodzaj (Lactobacillus) i gatunek (plantarum), ale także musi zostać wpisane oznaczenie literowo-liczbowe oznaczające szczep (299v). Bez tej ostatniej informacji, nie wiadomo, z jakim szczepem mamy do czynienia i w jakim kierunku ma badania. Jako Sanprobi dbamy, aby nasze probiotyki były oznaczone w odpowiedni sposób, jak również przebadane pod kątem bezpieczeństwa ich stosowania. Co jest ważne nie tylko dla farmaceutów, ale przede wszystkim dla pacjentów.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej