OŚWIADCZENIE

Dostęp do treści zamieszczonych na stronie dla profesjonalistów możliwy jest dla osób uprawnionych zajmujących się ochroną zdrowia lub uprawnionych do wystawiania recept lub zajmujących się obrotem produktami leczniczymi.

Czy wiesz, że sterowanie składem mikroflory jelitowej jest łatwe i dostępne dla wszystkich?

Czy wiesz, że sterowanie składem mikroflory jelitowej jest łatwe i dostępne dla wszystkich? Na kompozycję zespołu mikroorganizmów jelitowych możesz wpłynąć stosując probiotyki/prebiotyki oraz modyfikując nawyki żywieniowe. Probiotyki to żywe komórki bakteryjne, które podane w odpowiedniej ilości wykazują korzystny wpływ na zdrowie gospodarza. Idea probiotykoterapii zakłada, że stosując suplementację żywymi szczepami bakterii probiotycznych przywrócisz równowagę mikroekologiczną w swoim jelicie.

Jak to możliwe?

Komórki bakteryjne obecne w probiotyku, namnażają się w jelicie w trakcie jego podawania, co równolegle zmniejszy liczebność mikroorganizmów potencjalnie chorobotwórczych. Taka interwencja niejednokrotnie ułatwi Ci zmianę nawyków dietetycznych. W ten stworzysz optymalne warunki do regeneracji własnej, unikatowej dla każdego człowieka mikroflory jelitowej. Modyfikację mikroflory jelitowej możesz też zrealizować z wykorzystaniem prebiotyków. Fruktooligosacharydy, pochodne galaktozy i β-glukanów to składniki żywności, które nie są trawione przez nasz organizm, a stanowią źródło energii dla bakterii jelitowych. Warto więc zastosować preparaty symbiotyczne, które zawierają zarówno żywe szczepy bakterii probiotycznych jak i składniki prebiotyczne.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej