Za oknem szaro i wietrznie. W takich momentach trudno znaleźć motywację, aby wyjść na zewnątrz i trochę się poruszać. My jednak będziemy do tego namawiać, bo uważamy, że nie ma złej pogody. Jest tylko złe przygotowanie lub nastawienie. 

Wystarczy sobie przypomnieć jeden szczególny dzień tego roku – niedzielę, 12 marca. Zapowiadana temperatura? Około 4 stopnie na plusie. Jednak w prognozach słychać złowieszczy „śnieg z deszczem”. Na szczęście nie odstraszyło to uczestniczek 13. edycji SANPROBI Biegu Kobiet. 

Na szczecińskie Jasne Błonia stawiło się tego dnia niemal 1500 zawodniczek w licznym towarzystwie dopingujących przyjaciół i rodzin. A wszystko po to, aby wspólnie i na sportowo, świętować Dzień Kobiet. 

Szybko okazało się, że pogoda zrobiła nam niespodziankę i na czas imprezy wyszło piękne słońce! Wszędzie królowały uśmiechy, zresztą wystarczyło tylko spojrzeć na tegoroczne koszulki z rysunkiem Henryka Sawki.

SANPROBI Bieg Kobiet powstał z myślą o paniach w każdym wieku, więc tego dnia odbyły się 4 konkurencje:

  • Minibieg na 200 metrów (dziewczynki do lat 6)
  • Minibieg na 1000 metrów (dziewczynki od 7. do 11. roku życia)
  • Nordic walking – 5 km
  • Bieg główny – 5 km

W zeszłym roku minibiegowi patronowała sympatyczna zielona Plantusia, czyli kropelka probiotycznych bakterii, wzbogacająca dziecięcą mikrobiotę jelitową o szczep L. plantarum 299v.

Całemu wydarzeniu, już po raz drugi, towarzyszyła akcja „Wybierz swój kolor”. Na czym polegała? Otóż grupa ekspertek i ekspertów doradzała – na podstawie Waszych aktualnych potrzeb –  odpowiedni kolor (czyli konkretny rodzaj) probiotyków Sanprobi. Bo mikrobiotę zawsze warto wspierać!

Choć w samych zawodach brały udział tylko Panie, to wydarzenie organizowane jest przecież z myślą o wszystkich, również o osobach, które dopingują do biegowych zmagań. Na szczęście moc atrakcji, które towarzyszyły konkurencjom, nie pozwoliła się nudzić nikomu. Zdradzimy, że sporą popularnością cieszyły się strefy edukacji i rozrywki – w tym m.in. FotoBudka 360.

Każda osoba, która była tego dnia na Jasnych Błoniach mogła czuć się wygrana. Jednak pierwsze miejsce na podium jest oczywiście tylko jedno! Kto wygrał 13. edycję naszego biegu?

  • Joanna Woźniak (z czasem 20:42) okazała się najlepsza w głównej konkurencji: bieg na 5 km.
  • Andżelika Ludwiczak (z czasem 37:26) wygrała zawody nordic walking.
  • Hanna Budna (z czasem 04:58) zdobyła pierwsze miejsce w minibiegu na 1000 metrów. 

Jeszcze raz gratulujemy i przy okazji zapraszamy do kolejnej 14. edycji SANPROBI Biegu Kobiet!

Chcecie jeszcze raz poczuć tę pozytywną energię? Marzy się Wam walka o miejsce na podium? A może po prostu chcecie miło spędzić czas? Niezależnie od powodu – zapraszamy na szczecińskie Jasne Błonia już 10 marca 2024 roku.

Kto będzie odliczać z nami do startu?

Przeczytaj więcej: