Pytania i odpowiedzi

1. Czy probiotyk SANPROBI 4 Enteric można przyjmować osłonowo w trakcie podawania antybiotyku? Jak długo?

Antybiotyki to środki, które poważnie zaburzają mikroflorę jelitową i prowadzą do rozwoju tzw. dysbiozy. Łatwo wówczas o nudności czy biegunkę. Wielu lekarzy zaleca przyjmowanie probiotyków podczas antybiotykoterapii. Sanprobi 4EntericⓇnależy przyjmować od początku, i najlepiej jeszcze kilka tygodni (optymalnie 3 m-ce) po jej zakończeniu!

2. Czy przyjmowanie SANPROBI 4 Enteric jest bezpieczne?

Jak dotąd nie zarejestrowano jakichkolwiek działań ubocznych po zastosowaniu Sanprobi 4EntericⓇ. Bezpieczeństwo stosowania szczepów probiotycznych zawartych w produkcie potwierdzono zarówno u dorosłych jak i dzieci.

3. Wyjeżdżam do ciepłych krajów. Czy mogę przyjmować profilaktycznie probiotyk aby ustrzec się tzw. „zemsty faraona”?

Zdecydowanie. Bakterie probiotyczne blokują w nabłonku jelita miejsca, w których mogłyby związać się bakterie patogenne. Poza tym profilaktyczne przyjmowanie probiotyków zwiększa produkcję związków o działaniu przeciwzapalnym zatem mobilizuje nasz organizm do walki z chorobotwórczymi bakteriami.

4. Jak długo można przyjmować SANPROBI 4 Enteric?

W celu osiągnięcia największej korzyści z przyjmowania probiotyku, Sanprobi 4EntericⓇ powinien być przyjmowany codziennie przez co najmniej 4 tygodnie. W przypadku korzystnych efektów takiej kuracji należy ją kontynuować przez kolejne co najmniej 8 tygodni. Optymalny czas trwania wynosi 3 miesiące, jednak nie istnieją przeciwskazania aby go wydłużyć. Wszystko uzależnione jest od celu jaki chcemy osiągnąć.

5. Czy SANPROBI 4 Enteric mogą stosować osoby z wysokim stężeniem cholesterolu?

Oczywiście. Wielu lekarzy i dietetyków zaleca probiotyki jako uzupełnienie diety u ludzi z zaburzeniami gospodarki tłuszczowej. Trzeba pamiętać też o właściwie dobranym wysiłku fizycznym, który stanowi podstawę leczenia zaburzeń metabolicznych.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej