Pytania i odpowiedzi

1. Co oznacza, że Sanprobi Super Formula jest synbiotykiem?

Synbiotyk oznacza połączenie szczepu bakterii probiotycznych z prebiotykiem. Prebiotykami są fruktooligosacharydy, pochodne galaktozy i β-glukanów czyli składniki żywności, które nie są trawione przez nasz organizm, ale stanowią źródło energii dla bakterii jelitowych i komórek nabłonka jelita. Jeśli spożywasz wraz z dietą dużo prebiotyków, np. błonnika lub ich suplementów np. synbiotyków możesz mieć pewność, że Twoja mikrobiota jelitowa ma optymalne warunki do rozwoju.

2. W jaki sposób prebiotyki chronią nabłonek jelita?

Zawarte w Sanprobi Super Formula prebiotyki – fruktooligosacharydy oraz inulina – mają za zadanie stanowić szybko dostępne źródło energii dla bakterii jelitowych. W wyniku aktywności metabolicznej mikrobioty z prebiotyków powstają krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, np. kwas masłowy, które odżywiają komórki nabłonka jelitowego.

3. Czy Sanprobi Super Formula działa odchudzająco?

Z badań naukowych wiemy, że bakterie jelitowe biorą udział w przyswajaniu składników pokarmowych z żywności oraz regulują gospodarkę węglowodanową i tłuszczową. Przekła da się to między innymi na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Kiedy mikrobiota nie znajduje się w stanie równowagi (dysbioza) zaburzone funkcje mikrobioty mogą prowadzić przykładowo do większego odzysku kalorii z posiłków. Zawsze jednak nadwaga i otyłość są konsekwencją nieodpowiedniego sposobu odżywiania i zbyt małej aktywności fizycznej. Jedynie racjonalna dieta i wysiłek wraz z suplementacją Sanprobi Super Formula stwarzają optymalne warunki do walki ze zbędnymi kilogramami.

4. W jakich schorzeniach wskazane jest zastosowanie Sanprobi Super Formula?

Preparat Sanprobi Super Formula znajduje zastosowanie u każdego, u którego może dojść do dysbiozy przewodu pokarmowego. Szczególnie zastosowanie tego probiotyku przewidziane jest w przypadku:

  • Nadwagi i otyłości
  • Zaburzeń gospodarki lipidowej
  • Cukrzycy i zaburzeń tolerancji glukozy
  • Nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca
  • Zespołu metabolicznego.

5. Czy Super Formula można wysypać z kapsułki?

Bakterie probiotyczne zawarte w Sanprobi Super Formula są odporne na działanie kwasu solnego i soli kwasów żółciowych, dlatego można otworzyć kapsułkę i spożyć jej zawartość popijając chłodnym płynem. Całkowicie zakazane jest spożycie synbiotyku z gorącym napojem lub daniem. Probiotyki to żywe bakterie, dlatego wysoka temperatura mogłaby je zabić i w ten sposób istotnie obniżyć spektrum aktywności.

6. Czy Sanprobi Super Formula może pomóc pozbyć się zaparć?

Aby zwiększyć częstość wypróżnień warto zastosować preparat Sanprobi Super Formula, zwłaszcza z uwagi na zawartość fruktooligosacharydów oraz inuliny. Są to prebiotyki, które zwiększają objętość kału, a tworzone w wyniku ich fermanetacji gazy przyspieszają perystaltykę jelit co konsekwentnie obniża ryzyko rozwoju zaparć.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej